A munkahely, ahol a történész hallgató együtt dolgozik a matematikussal, a belsőépítésszel és a villanyszerelővel
Magyarországon minden második 15-24 év közötti fiatal folytat iskolai tanulmányokat a napi munkavégzés mellett.* A hazai McDonald’s éttermekben dolgozók fele ebből a korosztályból kerül ki, az éttermeknek így fontos szerep jut a fiatalok munkaerőpiaci integrációjában és a tehetségek támogatásában. A McDonald’s éttermekben dolgozó, a napi munkavégzés mellett a tanulmányaikban is kiemelkedően teljesítő diákok immár 14. alkalommal pályázhattak ösztöndíjra. A nyertes pályázók idén először meglepetésként heti fesztiválbelépőt is kaptak.
A magyarországi McDonald’s az egyik legjelentősebb munkahelyteremtő; a múlt év végén az éttermekben és a hálózat központjában összesen több, mint 5000-en dolgoztak. A teljes létszám nagyobbik fele a 15-24 éves korosztályból került ki, a diákok aránya pedig, akiket többségében iskolaszövetkezetek foglalkoztatnak, 44% volt. Mekiben dolgozni a diákévek alatt sokak által kedvelt lehetőség, hiszen az étterem első munkahelynek, zsebpénzgyűjtésnek és tapasztalatszerzésnek is ideális. A diákok számára elsősorban azért vonzó, mert a munkabeosztás rugalmasan alkalmazkodik a tanulók életritmusához, mindennapi teendőikhez. Emellett fontos a megszerezhető tapasztalat és tudás, amely sokoldalú, továbbvihető és ezzel hozzájárul a hosszú távú karriercélok megvalósításához. Az éttermekben nem csupán munkavállalói rutinra tehetnek szert a fiatalok, de megtanulnak rendszerben gondolkodni, önállóan és csapatban dolgozni, valamint fejlesztik problémamegoldó és interperszonális készségeiket is.
A tudás megszerzését az éttermi környezeten túl is támogatja a vállalat és franchise partnerei. Az Ösztöndíj Program célja a tehetséges fiatalok tanulmányainak ösztönzése és támogatása. Az ösztöndíjat minden évben éttermeként egy-egy szorgalmas és kiemelkedően teljesítő fiatalnak ítélik oda.
„Az egyik legfontosabb terület számunkra az emberek képzése, ezért támogatjuk a fiatalokat tanulmányaikban. Büszke vagyok arra, hogy a legkülönbözőbb háttérrel rendelkező, vidéki és budapesti éttermekben dolgozó Mekisek fejlődéséhez, céljaik eléréséhez tudunk így hozzájárulni. Ezt a sokszínűséget egy éttermi kollégánk úgy fogalmazta meg, hogy azért szeret itt dolgozni, mert nincs még egy olyan munkahely, ahol a történész hallgató együtt dolgozik egy matematikussal, egy villanyszerelővel és egy belsőépítésszel. A nálunk megszerzett tapasztalatok és a sikeres tanulmányok együttesen szélesítik a munkatársak hosszú távú lehetőségeit és elősegítik a társadalmi mobilitást. Az ösztöndíj programban való részvétel az anyagi juttatáson és a személyes élményen túl komoly erkölcsi elismerést is jelent a díjazottak és inspirációt, motivációt a teljes csapat számára.” – mondta el Csatalinácz Adrienn HR igazgató.
*DiákÉSZ felmérés, 2018