Diákok építették fel a digitális Magyarországot, 259 000 Minecraft-kocka kellett hozzá
A Microsoft Magyarország és a Budapest School 2017 novemberében írta ki azt a pályázatot, amelyre magyar iskolák jelentkezését várták, hogy azok diákjai a Minecraft oktatási programjában felépítsék az ország kulturális vagy természeti értékeit. A pályázatra több tucat budapesti és vidéki iskola jelentkezett, és összesen 100 virtuális négyzetkilométernyi digitális területen 259 000 kockát helyeztek el, a legjobb alkotásokat pedig a májusi zárórendezvényen 3D nyomtatásban is kiállították.
A több mint 250 millió példányban eladott, havonta több mint 70 millió felhasználóval rendelkező Minecraftot előszeretettel használják oktatási célokra, mivel a játék nyílt világában szabadon, korlátok nélkül alkothatnak a gyerekek, ami a kreativitásukat fejleszti. A Minecraft oktatási verziója emellett a közös problémamegoldás vagy az algoritmikus gondolkodás játékos elsajátítását is lehetővé teszi, amelyek a későbbi tanulmányok során és a munka világában is fontos készségek.
Az elkészült építményeket ezen a térképen lehet megtekinteni, de néhányat mi is megmutatunk közülük.
Országház
Oszter Dani építményének részletessége videón még jobban kijön:
Magyar Állami Operaház
Szintén Oszter Dani készítette el az Operaházat, amely ebben a videóban is látható, az Országházzal és a pécsi székesegyházzal együtt.
Széchenyi lánchíd
A Lánchíd építéséről videót készített Kiss Olivér:
Milleniumi emlékmű
Litketi Orsolya is videóban járja körbe a Hősök tere központi emlékművét:
Szent István király templom
A rákosfalvi plébánia épületét a kisvárdai Petrovánszki Máté mutatja be videón:
Magyarok Nagyasszonya-társszékesegyház
A nyíregyházi templom szintén Petrovánszki Máté műve:
Zimándy Ignác Általános Iskola
Volt, aki ennél lokálisabban gondolkodott – a törökbálinti Zimándy Ignác Általános Iskola Minecraft-szakköre a saját iskoláját építette meg.
Ugyanez videón: