A Kubában most felfedezett szokatlan morfológiájú erdei tarantula az eddig ismert legszőrösebb dél-amerikai madárpókféle
A Kuba nyugati felén található Viñales Nemzeti Park egyike az alig feltérképezett magas biodiverzitású trópusi régióknak. Ennek legújabb bizonyítéka a Journal of Natural History folyóiratban pénteken megjelent tanulmány.
Az IFL Science ismertetője szerint David Ortiz és Elier Fonseca arachnológusok a madárpókfélék (Theraphosidae) családjába tartozó, Dél-Amerikában és a Karib-szigeteken honos Trichopelma nemzettség eddig nem ismert faját találták meg a mára csak néhány foltban nem bolygatott karibi erdőkben.
A Trichopelma grande néven lajstromba vett tarantula nemzettségének legnagyobb méretű, 8,4-11,1 milliméter előtest (régebbi kifejezéssel: fejtor) átmérőjű, közeli rokonságától eltérő életmódot folytató faja.
A frissen felfedezett faj eddig befogott hím egyedeinek lábait borító, a nemzetség tagjainál jóval dúsabb szőrzet funkcióját még vizsgálják felfedezői, már csak ezért is, mert a Trichopelma grande nem a lombkoronában, hanem az erdei talajon a külvilágtól speciális csapóajtóval elzárható üregekben él.
Kapcsolódó cikkek a Qubiten: