Lenyűgöző fotók készültek a természet alkotta balatoni jégszobrokról
Február végéig kellett várni, hogy az alábbi képeken ábrázoltakhoz hasonló természeti tünemények szülessenek a Balatonon. Kovács Ferenc vasárnap hajnalban fotózta a Badacsonyt a túlpartról, ahol Február Apó alaposan belejött a jégszobrászkodásba.
Miközben a január idén szokatlanul enyhén alakult, az Időkép előrejelzése szerint már a meteorológiai tavaszra, március 1-jére várható a szezon leghidegebb hajnala: nyugaton, délnyugaton -20, -22 fok is lehet.
Mivel csütörtökig még havazni is fog, az ország nagy részét hótakaró borítja majd. A tavasz első napjára várható felhőtlen idő még inkább hozzájárul, hogy hajnalra lehűljön a levegő.
Az ország nyugati peremén szerda reggel is előfordulhatnak -20 fok körüli értékek.
Péntekig ne is álmodjunk arról, hogy napközben 0 fok fölötti hőmérsékletet mérhetünk, nem csoda, hogy álló- és folyóvizeink is befagyhatnak. A Tiszán és a Dunán megindulhat a jégzajlás.
Nem tudni, hogy a Balaton is befagy-e ebben a minitélben, de a folyamat már elkezdődött, ahogy a cikk végén látható time-lapse videók mutatják.
Pénteken langyosabb, nedvesebb levegő áramlik fölénk, amely dél, délnyugat felől előbb havazást, majd ónos esőt hozhat. Északon még aznap is előfordulhatnak -15 fok körüli hőmérsékletek.
Február 28-a, szerdára legfeljebb -4 fok várható a Csongrád megyei Kiszomboron. Ez volt az a település, ahol minden idők legmagasabb február 28-i hőmérsékletét, 21,6 fokot mértek – tavaly, 2017-ben.
A csütörtökre várható -20, -22 fok nem közelíti meg a március 1-jei hidegrekordot, a -27 fokot, amelyet 1963-ban mértek Lentiben.
Keddre az ország nagy részére hófúvás és havazás miatt adott ki elsőfokú figyelmeztetést az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Az Időképen time-lapse videókat is közzétették a Balaton jegesedéséről.