Szexuális tevékenységre való felajánlkozás címen cenzúrázta a Facebook az MTA csillagászati ülését
- Link másolása
- X (Twitter)
- Tumblr
„Ez valami egészen agyrém... Az MTA Csillagászati és Űrfizikai Tudományos Bizottságának ülése a Facebook algoritmusa szerint »szexuális tevékenységre való felajánlkozás«. Háááát, nekem más elképzeléseim vannak az idézett tevékenység formáiról” – osztotta meg felháborodását Facebook-oldalán Kiss László, a Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont igazgatója.
A neves csillagász a Magyar Tudományos Akadémia Csillagászati és Űrfizikai Tudományos Bizottsága és a Wigner Fizikai Kutatóközpont aktuális eszmecseréjéről posztolt két olyan fotót, amelyen egy tárgyalóasztalt körbe ülő férfitársaság tagjai néznek meredten egy kivetítőre. Ezt a tartalmat sorolta a „szexuális tevékenységre való felajánlkozás” kategóriájába a közösségi oldal erre hivatott algoritmusa.
Kapcsolódó cikkek a Qubiten:
A Facebook mesterséges intelligenciája állítólag csak a gyűlöletbeszéd töredékét képes automatikusan cenzúrázni
A Facebook azzal védekezik, hogy a belsős használatra szánt dokumentumokat a sajtó szándékosan értelmezi félre. A Wall Street Journal szerint a Facebook egyetlen vádpontjukat sem cáfolta, és a problémák kezelése helyett az ellentámadásban látja a megoldást.
Lista készült a leggonoszabb techcégekről, és a Facebook csak a második
Diktatúrákat kiszolgáló mesterséges intelligenciát, rendőrséget kiszolgáló házi asszisztenst, dróntámadásokat segítő projektet és pár másodperces addiktív videókat is tartogatnak a világ leggonoszabb technológiai vállalatai. Az Amazon vezeti a listát.