Folytatódik a Tesla részvényeinek látványos mélyrepülése

Egy hónapja még 360 dollárt adtak a New York-i tőzsdén egy Tesla-részvényért, ma már csak 263-at, és egyelőre nem sok jelét látni annak, hogy megállna a zuhanás. Pedig olyan jól kezdődött minden: az amerikai választás másnapján, tavaly november 6-án a cég részvényeinek ára az egekbe emelkedett, és 91 százalékos növekedést produkált – feltehetően azért, mert a befektetők arra számítottak, hogy Donald Trump győzelme jót tesz a Tesla (és a Neuralink és a Space-X és az X) tulajdonosa, az elnökjelöltet bőkezűen támogató Elon Musk vállalkozásainak is.

Ahogy azonban januárban Trump hivatalba, Musk pedig a reflektorfénybe lépett, rohamosan apadni kezdett a befektetők lelkesedése, olyannyira, hogy az elnök januári hivatalba lépése óta a cég részvényei 38 százalékot veszítettek értékükből.

Az alábbi grafikonon az elmúlt hónap eseményei láthatók:

A CNN csütörtöki elemzése szerint a látványos árfolyamzuhanás okai között szerepel, hogy Musk sokkal megosztóbb figurának bizonyult, mint arra közvetlenül a választás után számítani lehetett, és a Wall Street nem nézi jó szemmel a minden lében kanál vállalkozó ellentmondásos politikai szerepvállalását. A Teslának emellett egyre komolyabb versenytársakkal kell szembenéznie, különösen ami az európai piacokon is előretörő kínai autógyárakat illeti.

Míg az elektromos autók eladásai januárban Európában 34 százalékkal nőttek, a Tesláéki 50 százalékkal visszaestek. Az amerikai piacon december és január között 16 százalékos csökkenést könyvelhetett el a cég, amelynek helyzetén nem segítenek az olyan demonstratív akciók sem, mint amikor a Muskból kiábrándult popsztár, Sheryl Crow február közepén demonstratíve megszabadult a Teslájától, és az érte kapott összeget felajánlotta az amerikai közszolgálati rádiónak, az NPR-nak.

Kapcsolódó cikk a Qubiten:

link Forrás