Életre kelti a Római Birodalom legnagyobb alakjait a mesterséges intelligencia

2024.10.30. · TECH

A generatív AI berobbanása óta időről időre feltűnnek az interneten olyan képek, amelyek valamilyen történelmi alakokat vagy jeleneteket rekonstruálnak fotorealisztikusan. Minél régebbi a tárgy, annál érdekesebb, hiszen egy fekete-fehér fotót még csak-csak el tudunk képzelni színesben, de egy ókori római mellszobor már nehezebben konvertálódik a fejünkben fényképpé.

Ezt használta ki a Redditen a fuselayer nevű felhasználó is, aki még tavaly ment óriásit két olyan poszttal, amelyekben Julius Caesartól Kleopátráig számos római történelmi alak mellszobrát rekonstruálta mesterséges intelligencia segítségével.

Ezeket most egy Angry Tom nevű, AI-edukációval foglalkozó X-felhasználó meg is animálta, így került újra szem elé a projekt.

link Forrás

De azért álljon itt néhány kép is az eredeti sorozatból, ez például Marcus Aurelius mellszobrának rekonstrukciója:

photo_camera Forrás: Reddit / fuselayer

A kölyökképű Augustus:

photo_camera Forrás: Reddit / fuselayer

Caligula császár anyja, az idősebb Agrippina:

photo_camera Forrás: Reddit / fuselayer

És az ő kis unokája, Nero:

photo_camera Forrás: Reddit / fuselayer

***

Rendkívül izgalmas témát, az alvás és az álmodás folyamatát, valamint ezeknek a memóriánkra, a biológiai óránkra, sőt az egészségünkre és a betegségeinkre gyakorolt hatását vizsgáljuk a novemberi, csak Qubit+ tagoknak meghirdetett, exkluzív tudományos estünkön, a tizedik Qubit Live-on.

Velünk lesz Bódizs Róbert pszichológus, a Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézetének kutatási igazgatóhelyettese, Fabó Dániel neurológus szakorvos, a Semmelweis Egyetem Idegsebészeti és Neurointervenciós Klinika Epilepszia Centrumának vezetője és Ella Krisztina molekuláris biológus, a Semmelweis Egyetem Élettani Intézetének kutatója. Ha nem szeretnél lemaradni, iratkozz fel mielőbb a Qubit+-ra!