Florida a napfény védelmére hivatkozva betiltja a chemtrailt

Ron DeSantis, Florida kormányzója május elején jelentette be, hogy szándékában áll aláírni azt az új törvényjavaslatot, amely megtiltaná az időjárás-módosítási tevékenységeket, és amely szerinte az állam természetes éghajlatának védelmét szolgálja. Mint mondta:

„Ezt egyfajta dilis karikatúrának állítják be, de ha megnézzük, vannak mozgalmak és vállalatok, amelyeknek azt állítják, hogy a globális felmelegedéstől úgy menekülhetünk meg, ha mindenféle dolgokat juttatnak a légkörbe, eltakarják a napfényt és hasonlók. Ez az, amit Floridában nem fogunk megtenni. Mi vagyunk a Napfényes Állam. Szeretnénk, ha szépen sütne a nap.”

A Donald Trump elnök köreibe tartozó republikánus szenátor, Ileana Garcia által benyújtott javaslat tiltja az éghajlat vagy a napsugárzás megváltoztatását célzó anyagok légkörbe juttatását vagy kibocsátását – a szabálysértők akár 100 ezer dolláros bírságra is számíthatnak, a beszedett pénzösszegeket pedig a légszennyezés elleni küzdelemre fordítanák. A jogszabály egy olyan forródrót létrehozását is előírja, ahol a potenciális geomérnökségi vagy chemtrail-eseteket lehet bejelenteni.

A szakértők szerint azonban a törvényjavaslat összemossa a spekulatív összeesküvés-elméleteket a legitim tudományos kutatással. A chemtrail-hiedelmeket, miszerint a kormányok titokban káros vegyi anyagokat permeteznek repülőgépekről, már sokszor megcáfolták, de Michael Splitt, a Floridai Műszaki Egyetem meteorológus kutatója szerint geomérnökségi tevékenységre sincs bizonyíték az államban. A Nemzeti Óceán- és Légkörkutatási Hivatal (NOAA) továbbá jelezte, hogy a napsugárzás módosítása továbbra is pusztán elméletben merült fel, és számítógépes szimulációkra korlátozódik.

Bár a Stanford Egyetem légkörkutatója, Mark Jacobson szintén ellenzi a napsugárzás csökkentését célzó geomérnökségi terveket (amiket éppen azért nem próbáltak még ki élesben, mert először a legszigorúbb tudományos kutatásnak vetik alá őket), szerinte a törvénytervezet a valódi problémáról, vagyis az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentését ellehetetlenítő jogi és politikai környezetről hivatott elterelni a figyelmet.

A törvényjavaslat az állami képviselőházban 82-28, a szenátusban 28-9 arányban ment át, így már csak a kormányzó beígért aláírására vár.

Kapcsolódó cikkek a Qubiten:

link Forrás
link Forrás
link Forrás
link Forrás