Áprilistól Magyarországon is elérhető lesz az iPhone-okon az Apple Intelligencia, csak van egy bökkenő
Áprilistól az Európai Unióban is elérhető lesznek az Apple új mesterséges intelligencia funkciói az iPhone-okon és iPad-eken – írta meg hétfőn a The Verge az Apple sajtóközleménye alapján.
A júniusban bemutatott Apple Intelligencia legfontosabb újdonsága az eddigieknél fejlettebb Siri, amely válaszaihoz már képes az OpenAI ChatGPT chatbotját használni. De érkezik még egy sor új generatív AI-funkció, például egy képgenerátor, egy írósegéd, egy értesítés szűrő és összefoglaló, okosabb fotókereső, egy hangfelvétel átíró és egy Safari böngészőbe épített cikk összefoglaló.
Ezek az Apple közleménye szerint áprilistól egyelőre csak angolul, franciául, németül, olaszul, portugálul és spanyolul lesznek elérhetőek, és azt nem tudni, hogy magyar nyelv támogatás mikor érkezik hozzájuk. Egy további megkötés, hogy az Apple Intelligencia csak az iPhone 15 Pro, valamint az iPhone 16 és 16 Pro modelleken, továbbá M vagy A17 Pro chipes iPadeken használható.
Az Apple által az AI-korszakra tervezett iPhone 16 modellek egyetlen exkluzív mesterséges intelligencia funkciót kaptak, a kameravezérlővel aktiválható vizuális intelligenciát, ami a Google Lens-hez hasonlóan működik, és a készülék kamerája, valamint a Google keresője segítségével képes felismerni tárgyakat, állatokat, vagy éppen épületeket.
A cupertinói cég korábban a digitális piacokról szóló törvény (DMA) trösztellenes szabályaival indokolta, hogy miért nem teszi azonnal elérhetővé az Apple Intelligenciát az EU-ban.
Ha valaki már most használni szeretné Magyarországról az Apple Intelligenciát, ahhoz egy amerikai angolra állított, macOS Sequoia 15.1 operációs rendszert futtató, M-chipes Mac számítógépre van szüksége. Ebben, a hétfőn kiadott frissítésben még nincs benne a ChatGPT-s Siri, csak az írósegéd, valamint az értesítés és böngészőbe épített összefoglaló, de a további funkciók még idén megérkezhetnek a 15.2-es szoftver verzióval.
* * *
Rendkívül izgalmas témát, az alvás és az álmodás folyamatát, valamint ezeknek a memóriánkra, a biológiai óránkra, sőt az egészségünkre és a betegségeinkre gyakorolt hatását vizsgáljuk a novemberi, csak Qubit+ tagoknak meghirdetett, exkluzív tudományos estünkön, a tizedik Qubit Live-on.
Velünk lesz Bódizs Róbert pszichológus, a Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézetének kutatási igazgatóhelyettese, Fabó Dániel neurológus szakorvos, a Semmelweis Egyetem Idegsebészeti és Neurointervenciós Klinika Epilepszia Centrumának vezetője és Ella Krisztina molekuláris biológus, a Semmelweis Egyetem Élettani Intézetének kutatója. Ha nem szeretnél lemaradni, iratkozz fel mielőbb a Qubit+-ra!
* * *
Kapcsolódó cikkek a Qubiten: